Od razu jak pojawił się w ofercie marki Evoepharm wywołał duże zamieszanie. Dziś zapoznam Was ze składem szamponu do włosów illa.Hair. Jesteście gotowi?
Szampon illa.HAIR – kilka słów od producenta
Szampon illa.HAIR przeznaczony jest do codziennego stosowania dla kobiet i mężczyzn. Ma zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów, stymulować wzrost nowych włosów już podczas ich mycia, wzmacniać, regenerować i wygładzać włosy, a także dbać o skórę głowy.
Co znajdziemy w składzie tego szamponu do włosów?
Formuła szamponu wzbogacona jest o kompleks peptydów, witamin oraz ekstraktów ziołowych, które pomagają w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, wzmacniają cebulki i mieszki włosowe już podczas mycia. Zawarte w recepturze składniki aktywne wygładzają włosy, poprawiają ich objętość oraz gęstość, a także ograniczają wypadanie. Kluczowe składniki aktywne to trehaloza, kofeina, niacynamid, apigenina, kompleks matrykin czy kompleks ekstraktów roślinnych połączonych z witaminami.
Szampon illa.HAIR – analiza składu
Zaczynamy analizę składnik po składniku. Pamiętajcie jednak, że kluczowa jest cała formuła dla działania takiego szamponu do włosów. Ja tylko przedstawiam Wam to, co znajduje się w INCI:
Bazą produktu jest oczywiście Aqua, czyli woda. Następnie widzimy Sodium Coco Sulfate, czyli SCS – substancję myjąca, oczyszczającą włosy oraz skórę głowy. Jest to składnik półsyntetyczny pochodzenia roślinnego. W kosmetyku pełni funkcję emulgatora.
Coco Glucoside – to kolejny emulgator. Jest substancją łagodną dla skóry i błon śluzowych. Co ciekawe potrafi także łagodzić ewentualne działanie drażniące wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne. Usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów.
https://www.febea.fr/baseingredient/coco-glucoside
https://cosmeticobs.com/en/ingredients/coco-glucoside-90
Cocamidopropyl Betaine – substancja myjąca, pianotwórcza, stabilizująca i poprawiająca jakość piany w mieszaninie z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi. Pełni rolę modyfikatora reologii (czyli poprawia konsystencję) w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne, dzięki tworzeniu tzw. mieszanych miceli.
https://cosmeticobs.com/en/ingredients/cocamidopropyl-betaine-88
Cetrimonium Chloride – substancja posiada ładunek dodatni, dzięki czemu z łatwością łączy się z ujemnie naładowaną powierzchnią włosa. Kondycjonuje włosy: poprawia ich rozczesywalność, zapobiega splątywaniu, nadaje połysk i wygładza włosy. Ponadto wykazuje działanie antystatyczne, zapobiega elektryzowaniu się włosów.
https://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/cetrimonium-chloride/
Bis-(Isostearoyl/Oleoyl Isopropyl) Dimonium Methosulfate – nowatorska substancja kondycjonująca włosy, zmiękcza ich strukturę, wygładza, ułatwia ich rozczesywanie i układanie oraz nadaje im połysku. Działa antystatycznie, zmniejsza elektryzowanie się włosów.
Trehalose – trehaloza – wpływa na poprawę nawilżenia oraz odżywienia skóry głowy. Silnie regeneruje naskórek i chroni skórę przed działaniem czynników zewnętrznych.
https://cosmeticobs.com/en/ingredients/trehalose-681
Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride – ułatwia rozczesywanie włosów, zapobiega ich splątywaniu, nadaje połysk. Środek antystatyczny, zapobiega elektryzowaniu się włosów. Na powierzchni włosów lub skóry tworzy warstwę ochronną, która zapobiega utracie wilgoci, pośrednio nawilża.
https://cosmeticobs.com/en/ingredients/guar-hydroxypropyltrimonium-chloride-134
Caffeine – kofeina – zmniejsza i spowalnia nadmierne wypadanie włosów, stymuluje cebulki do wzrostu nowych włosów, wygładza i wzmacnia strukturę włosów.
Niacinamide – niacynamid – działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, łagodzi podrażnienia i wspiera proces regeneracji skóry.
Thymus Vulgaris Extract – wyciąg z tymianku – wykazuje działanie antyseptyczne, wpływa na krążenie krwi, stosowany w preparatach do włosów, zapobiega ich wypadaniu.
https://cosmeticobs.com/en/ingredients/thymus-vulgaris-extract-1448
Triticum Vulgare Seed Extract – ekstrakt z nasion pszenicy – zmiękcza skórę i kondycjonuje włosy. Jest silnym przeciwutleniaczem bogatym w tokoferole.
Calcium Pantothenate – wygładza, nabłyszcza, nawilża oraz natłuszcza włosy. Wykazuje działanie antystatyczne, czyli zapobiega elektryzowaniu się włosów.
https://cosmeticobs.com/en/ingredients/calcium-pantothenate-1555
Pyridoxine HCl – Chlorowodorek pirydoksyny jest formą witamin B6 i ma duży wpływ na wygląd skóry, włosów czy paznokci. Działa przeciwzapalnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, spowalnia procesy starzenia się skóry. Wspaniale odżywia włosy, ale też odgrywa bardzo ważną rolę w procesie powstawania włosa.
Tocopherol – to substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Witamina E wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową.
Apigenin – apigenina – wpływa na poprawę mikrokrążenia. Ułatwia rozczesywanie włosów, poprawia ich elastyczność, miękkość i połysk.
https://cosmileeurope.eu/pl/inci/szczegoly/1080/apigenin/
Oleanolic Acid – ma działanie przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne. Uelastycznia skórę, kondycjonuje także włosy. Działa kojąco, zmiękczająco i wygładzająco.
https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Oleanolic-Acid
Biotinoyl Tripeptide-1 – ( zaliczany do nowoczesny marykin ) – stymuluje wzrost włosów i rzęs oraz poprawia mikrocyrkulację w obrębie mieszków włosowych. Stosowana w szamponach, odżywkach, wcierkach i innych preparatach stymulujących porost włosów i rzęs. Biotinoyl Tripeptide-1 hamuje również działanie 5-α-reduktazy, enzymu niezbędnego do przekształcania testosteronu w dihydrotestosteron i stymulującego wypadanie włosów.
https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/compound/Biotinoyl-tripeptide-1
Parfum – związki zapachowe
PEG-7 Glyceryl Cocoate – substancja stosowana jako renatłuszczająca. Proces mycia powoduje usunięcie m.in. substancji tłuszczowych, dlatego stosuje się substancje renatłuszczające, które odbudowują barierę lipidową.
Propylene Glycol – hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania, ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka. Tworzy na powierzchni skóry hydrofilowy film ograniczający TEWL (transepidermalną utratę wody).
Glyceryl Oleate – zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy. Powstały film, wygładza powierzchnię naskórka i włosów. Nadaje połysk. W szamponach stosowany jako substancja renatłuszczająca.
Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate – działa zmiękczająco i nawilżająco na skórę. Jest to emulgator, umożliwia łąćzenie się składników oleistych z wodnymi.
Butylene Glycol – humektant, utrzymuje i zachowuje wilgoć w produkcie kosmetycznym. Zapobiega jego wysychaniu lub krystalizacji przy ujściu z butelki. Rozpuszczalnik dla innych substancji zawartych w kosmetykach, np. wyciągów roślinnych dodawanych do toników.
PPG-26-Buteth-26 – emolient, który tworzy film na powierzchni skóry i włosów, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka, a także wygładza i wyrównuje strukturę. Substancja kondycjonująca włosy.
https://www.febea.fr/baseingredient/ppg-26-buteth-26
PEG-40 Hydrogenated Castor Oil – pełni rolę solubilizatora, czyli umożliwia wprowadzenie do roztworu wodnego substancji nierozpuszczalnych lub trudno rozpuszczalnych w wodzie, np. kompozycje zapachowe, wyciągi roślinne, substancje tłuszczowe.
https://www.cosmeticsinfo.org/ingredient/peg-40-hydrogenated-castor-oil/
Sodium Chloride – Jest modyfikatorem reologii. Wpływa na konsystencję kosmetyków myjących – powoduje wzrost lepkość w kosmetykach zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne.
Citric Acid – regulator ph
Sodium Benzoate – konserwant
Potassium Sorbate – konserwant
Podsumowanie analizy składu szamponu illa.HAIR
Jak widzicie skład jest obszerny, ale bardzo bardzo ciekawy jak na szampon do włosów. Nie ma w nim żadnych kontrowersyjnych substancji. Nie ma SLES, czy SLS ani silikonów. Dodam również, że jest to kosmetyk wegański, w związku z tym nie ma składników pochodzenia odzwierzęcego. Mam nadzieję, że tą analizą składu przekonałam Was do wypróbowania szamponu. A jeśli chcecie poczytać o innym kosmetyku marki EVOEPHARM zapraszam pod ten link – https://www.cococollection.pl/2023/07/05/illa-esthetic-kremowe-serum-pod-oczy/
XOXO
autor tekstu – kosmetolog, blogerka, vlogerka Anita Kobus
Cześć, mam na imię Anita i oprowadzę Cię po świecie kosmetyków.
Z zawodu jestem kosmetologiem i od dawna interesuję się skórą, dobrze dobraną pielęgnacją, ale też kosmetykami. Lubię testować nowości i sprawdzać ile z obietnic producenta rzeczywiście jest prawdą.
Na moim blogu znajdziesz nie tylko recenzje i opinie o kosmetykach. Jest tutaj znacznie więcej!
Jeśli jeszcze Ci mało koniecznie sprawdź mój Instagram oraz kanał na You Tube – COCO COLLECTION.
Skład faktycznie ciekawy. Ten szampon ma wszystko czego włosy potrzebują i skóra głowy też oczywiście. Cena super. Buteleczka piękna. Wygląda jak profesjonalny produkt fryzjerski/trychologiczny i jak sama mówisz Anita ma miekka butelkę na co ja też zwracam uwagę. Nie znoszę nie wyginających się butelek.
Fabulous, what a weblog it is! This website gives valuable information to us, keep it up.
Uwielbiam ten szampon za to co zrobił z moją skórą głowy oraz włosy. Mam włosy farbowane rozjaśniane na prawdę po tym szamponie moje włosy zrobiły się miękkie nie puszace się oraz przedewszystkim mam dużo baby hair